top of page

Ebeveyn Koçluğu
 

Anne ve babalık teknolojinin gelişmesi, pandemi koşulları, dönemsel ve kültürel etkileşimler nedeniyle hiçbir dönemde olmadığı kadar önemli hale geldi. 

 

Çocuklarımız çok fazla uyarana maruz ve özellikle olumsuz etkisi olan uyaranlara çok kolay ulaşabiliyorlar. Ebeveynin çocuğu üzerindeki aşırı baskısı ve ebeveyn - çocuk arasında iletişim çatışması ne kadar şiddetli yaşanırsa çocuklarımız kendilerini iletişim noktasında ailelerine kapatıyorlar.


Ebeveyn Koçluğu anne-babalara, çocuklarının gelişimlerine olanak sağlayacak şekilde, düşüncelerini, duygularını ve hareketlerini kontrol etmede destek olmayı amaçlar. Bu program çocuklarının gelişimine daha rahat şekilde katkıda bulunmak, anne-baba süreçlerini daha eğlenceli hale getirmek, çocuklarının çocuk olmasına, gençlerin gençliklerini yaşamasına izin vermek, yavrularımızın iç dünyalarını ve kim olduklarını ifade etmelerini sağlamak üzerine odaklanmaktadır.
 

Ebeveyn koçluğu , ebeveynlerin çocuklarıyla ilişkilerinin nasıl olmasını istediklerini netleştirmelerine destek olur ve onlara aileleri için daha derin ve daha tatmin edici bir bağ oluşturmaları için araçlar sunar.

Ebeveyn Koçluğunun Faydaları Nelerdir?

 

  • Çocuklarınızla daha güçlü iletişim kurmak

  • Çocuklarınızı anlayarak uygun yaklaşım tarzını geliştirmek

  • Ebeveynlikte kör noktalarınızı fark etmek

  • Hangi yaklaşım tarzının işe yaradığını hangisinin işe yaramadığını fark etmek

  • Koçvari ebeveyn yaklaşımını geliştirmek

bottom of page